Viranşehir Devlet Hastanesinde endoskopi ve kolonoskopi ünitesi açıldı.
03 Haziran 2024

Viranşehir Devlet Hastanesinde endoskopi ve kolonoskopi ünitesi açıldı.

Genel cerrahi uzmanları tarafından gerçekleştirilen endoskopi işlemleri ile gastrit, reflü, ülser gibi mide hastalıklar ile kolonoskopik incelemeyle de kalın bağırsak hastalıkları teşhis edilerek tedavileri yapılıyor.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Abdullah Solmaz, mide veya bağırsak şikayetleri olan hastaların öncelikle polikliniklere başvurmalarını isteyerek, yapılan ön değerlendirme ve tetkikler neticesinde poliklinik doktorları tarafından uygun görülürse hastalara endoskopi ve kolonoskopi işlemleri için randevu verildiğini belirtti.

Solmaz; Böylelikle vatandaşlarımızın Viranşehir ilçemizden çevre illere gitmeleri önemli oranda azaltacaktır. Viranşehirli vatandaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

Viranşehir Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanları ise endoskopi uygulamasının yemek borusu, mide ve kalın bağırsaktaki yara, tümör ya da polip gibi durumların tanısı ve tedavisinde kullanıldığını ifade ederek, “Endoskopi işlemi aynı zamanda yemek borusundaki daralmaları düzeltmek, polipleri kesmek, midedeki yabancı cisimleri çıkarmak için de kullanılabiliyor.

Endoskopi çekimi için ilçe dışına gitmesine gerek kalmadan vatandaşlarımız hastanemizden hizmet alabilirler. Sindirim sistemi hastalıklarına yönelik tanısal ve tedavi edici işlemler; uzman hekim, hemşire ve teknolojik tıbbi donanım eşliğinde yapılmaktadır.

Hastalarımız mevcut tahlil ve tetkikleri ile genel cerrahi poliklinik randevusu alarak hastanemize başvurabilirler. Genel cerrahi uzmanı muayenesinden sonra gerekli görülmesi durumunda randevu verilerek endoskopi işlemleri yapılmaktadır.

  • .
  • ,
  • ,