SÜREKLİ İŞÇİ 11.317 YEDEK ALIM BAŞVURUSU
30 Mayıs 2024


Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında “Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi (Silahsız), Marangoz, Hasta Karşılama ve Yönlendirme Görevlisi” mesleklerinde çalıştırılmak üzere, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde 11.317 kadro için 28-29 Aralık 2022 tarihlerinde noter huzurunda kura çekilmiş, kura sonuçları Bakanlığımızca ilan edilmiştir.Kura sonucuna göre, asıl olarak yerleşen hak sahiplerinden; istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyenler, başvuru yapmayanlar; başvuru yaptığı halde atama şartlarını taşımayanların yerine yedek listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartlara haiz olanlardan yedek hak sahipleri alınacaktır. Bu kapsamda yedek hak sahiplerinin göreve başlama işlemleri aşağıda belirtilen şekilde yapılacaktır.

 

1-4857 Sayılı İş Kanun kapsamında sürekli işçi statüsünde yedek olarak yerleşenlerin göreve başlama taleplerini içeren başvuruları 29 Mayıs -10 Haziran 2023 tarihleri arasında atamaya esas belgeleri ile birlikte yedek olarak yerleşmeye hak kazandıkları İl Sağlık Müdürlüklerince alınacaktır.

2-Başvurular, Ek-1 de istenen belgelerle birlikte İl Sağlık Müdürlüklerine şahsen yapılacak olup, posta, kargo veya kurye ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

3-Bakanlığımız sürekli işçi kadrolarına yedek olarak yerleşen hak sahiplerinden yukarıda belirtilen süre içinde başvuru yapmayan yerleşmeden doğan haklarını kaybedeceklerdir.

 

Not: Yedek olarak başvuranların, başvuruları kabul edilen ve başvuruları red edilenler ile ilgili ilan Müdürlüğümüz web duyuru sayfasında ilan edilecektir.

YEDEK LİSTESİNDEN ALINACAKLAR:

S.NO

UNVANI

ALINACAK SAYI

YEDEK SIRASI

1

TEMİZLİK

14

46. Sıradan başlanacaktır.

2

GÜVENLİK

7

25. Sıradan başlanacaktır.

3

HASTA KARŞILAMA VE YÖNLENDİRME GÖREVLİSİ

3

7. Sıradan başlanacaktır.

4

MARANGOZ

1

2. Sıradan başlanacaktır.

 




























2024 11.317 yedek Yerlesenlerden_Istenen_Belgeler-Basvuru_Sartlari .docx