overlay

Ebelere Doğum ve Doğum Sonrası Bakım Paneli Düzenlendi.

Ebelere Doğum ve Doğum Sonrası Bakım Paneli Düzenlendi. 

Şanlıurfa il Sağlık Müdürlüğü tarafından toplamda 2 gün süren ve 200 ebenin katıldığı panelde doğum öncesi, doğum anı, doğum sonrası, Anne ve bebek ölümlerini engellemek, normal doğumun teşvik edilmesi, Şanlıurfa’da tüm Kamu ve Özel Hastanelerimizdeki Ebelerin eğitim seviyesinin arttırılması amaçlanmıştır.
Panele İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM, Halk Sağlığı Başkanı Dr. Öğr. Üys Abdullah SOLMAZ, Başkan Yrd. Dr. Öznur GAZANFER BULUT ve ÇEKÜS Birim Sorumlusu Mesut HAMİDANOĞLU, Harran Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdal SAK, Doç. Dr. Neşe Gül HİLALİ, Doç. Dr. Adnan İNCEBIYIK, Doç. Dr. Mert Ulaş BARUT, Doç. Dr. Hacer UYANIKOĞLU, Uzm. Dr. Nazan Vanlı TONYALI, Uzm. Dr. ALEV ESERCAN, Uzm. Dr. Özgür Emre POLAT, Ebe Nuriye CUCİ, Ebe Merve AKKAŞ, Ebe Keziban ÖZKATER tarafından konuşmalar yapılarak pratik çözümler konularında katılanlara paylaşımlarda bulunuldu.

İl Sağlık Müdürümüz Prof. Dr. Mehmet GÜLÜM, İlimiz bebek ölümlerini önlemeye yönelik Ebe Eğitim programına olan yoğun ilgi bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Bu program ümit ediyorum ki tüm katılımcılara ve Sağlık çalışanlarımızın bilgi ve tecrübesine katkıda bulunarak, bebek ölümlerin en aza indirilmesine vesile olur dedi.
c.jpgb.jpga.jpg