overlay

2021 Yılı 1. Dönem Aile Hekimliği İzleme Değerlendirme Planı (Ek-1, Ek-2 Denetimleri)

25.01.2013 tarihli ve 28539 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin denetim başlıklı 33. Maddesine istinaden Aile Sağlığı Merkezlerinin Ve Aile Hekimliği Birimlerinin 2021 yılı 1. Dönem İzleme Değerlendirmeleri 01.04.2021 tarihinde başlayacak olup ASM ve AHB’lere ait denetim tarihleri web sitemizde yayınlanacaktır.

            Denetimler Halk Sağlığı Başkanlığımız tarafınca usulüne uygun şekilde gerçekleştirilecektir.

            Planda belirtilen tarihlerde denetim yapıldıktan en az “10 gün” sonra kontrol denetimi yapılacak olup bu sürede eksikliklerini gidermeyen ASM ve AHB’ye yönetmeliğe uygun şekilde işlem tahsis edilecektir.

            İlanda belirtilen ilgili tarihte tüm personelimizin görev yaptığı Aile Sağlığı Merkezlerinde bulunmaları gerekmektedir. İlgili tarihte gezici sağlık hizmeti olan hekimlerimizin ve aile sağlığı çalışanımızın gezici sağlık hizmetlerine gitmeyip gerekli hizmet planı değişikliklerini hizmeti aksatmayacak şekilde bölgelerindeki İlçe Sağlık Müdürlüklerine önceden bildirmeleri gerekmektedir. Denetim tarihinde çok mühim haller dışında yıllık izin kullanmamaları önemle rica olunur.

2021 1.DÖNEM EK-1 EK-2 DENETİM TARİHLERİ.docx