overlay

DOĞUM VE DOĞUM SONRASI BAKIM PANELİ

Anne ve bebek ölümlerini azaltmak, Normal doğumun teşviki, Doğum esnasında oluşabilecek problemlerin yönetimi ve doğum sonrası oluşabilecek kanamalar ve hayati önemi olan konuların ayrıntılı olarak ele alındığı panelde;
         
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı  ve Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi işbirliği ile ilimiz merkez ve ilçelerdeki kamu, özel ve üniversite hastanesi doğumhane ve postpartum servislerinde görevli ebelerle,  Harran Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr.M.Erdal SAK , Doç. Dr. Neşe Gül HİLALİ, Doç. Dr. Adnan İNCEBIYIK, Doç. Dr. Mert Ulaş BARUT ve Ebe Nuriye CUCİ tarafından konuşmalar yapılarak pratik çözümler konularında katılanlara paylaşımlarda bulunuldu.

Halk Sağlığı Başkanı Dr.Öğr.Üyesi Abdullah SOLMAZ, Başkan Yrd.Dr. Öznur GAZANFER BULUT ve ÇEKÜS  Birim Sorumlusu Mesut HAMİDANOĞLU ile toplantıya katılan ebelerle kadın sağlığı ve doğum ile ilgili konularda değerlendirmeler yapılarak panel gerçekleştirildi. Normal doğumun teşviki, doğum esnasında oluşabilecek komplikasyonların önlenmesi ve doğum sonrası oluşabilecek kanamalar ayrıntılı olarak ele alındı.

  • 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg