overlay

Kanser Farkındalık Etkinlikleri Düzenlendi

Kanser  beraberinde getirdiği sağlık sorunlarının yanı sıra, maddi ve manevi yönden uzun süreli mücadele gerektiren bir hastalıktır. Dünyada her yıl kansere bağlı 8.8 milyon ölüm gerçekleşmekte ve önümüzdeki 10 yıl içerisinde bu rakamın 14 milyona(yılda) yükselmesi beklenmektedir. Erken teşhis edildiğinde tedavisi ve yaşam kalitesinin artırılabildiği kanser türleri göz önüne alındığında korunmanın önemi artmaktadır.

           Bu kapsamda erken teşhisin önemine vurgu yapmak amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü  arasında yapılan protokolle İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Kanser Birimi tarafından Karaköprü Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda okul sporlarında mücadele eden öğrencilere kanserler hakkında bilgilendirme yapılarak havlu ve tişört hediye edildi.

          Suruç İlçe Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nda öğrenci ve öğretmenlere Akçakale İlçe Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi Bilali Habeşi Kuran Kursu’nda kanserden korunmak, kansere karşı farkındalık bilinci oluşturmak amacıyla eğitim verildi.

          Eyyübiye İlçe Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi tarafından Harrankapı Aile Sağlığı Merkezi’nde ve Siverek İlçe Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi tarafından Siverek Salı Pazarı’nda, Bozova İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Devlet Hastanesi’nde, Haliliye İlçe Sağlık Müdürlüğü Kanser Birimi Sırrın Kuran Kursu’nda kursiyerlere stant açarak  genel kanser taramaları hakkında bilgilendirme yapılıp, broşür dağıtıldı.

  • kanser f.ayı etkinlikleri (1).jpeg
  • kanser f.ayı etkinlikleri (2).jpeg
  • kanser f.ayı etkinlikleri (3).jpeg
  • kanser f.ayı etkinlikleri (4).jpeg
  • kanser f.ayı etkinlikleri (5).jpeg
  • kanser f.ayı etkinlikleri (6).jpeg